Világító bukósisak
A bukósisakra szerelt fényforrás extra feltűnést biztosít. Három különböző megoldást mutatunk itt be, bár a variációk száma végtelen, és csak a fantázia szabhat neki határt.
Úgy tűnik az utóbbi években a „látni-látszani” alapelv egyre inkább a „látszani” irányába tolódik el. Az autósokat nem sarkallják nagyobb odafigyelésre, helyette a forgalom védtelenebb résztvevőit ösztökélik feltűnőbb megjelenésre. A láthatósági mellény lakott területen kívül, rossz látási viszonyok között kötelező minden gyalogos és kerékpáros számára, és így minden gépjármű ajánlott tartozéka kell legyen, hiszen ha bármilyen okból el kell hagyni a járművet, a vezető rögtön gyalogossá válik.
Motorosok számára egyelőre nincs előírva láthatósági mellény viselése, ennek ellenére sokan választják az önvédelem ezen formáját. Feltűnő színű (pl. láthatósági sárga) motoros dzseki és bukósisak egyer több motoroson látható. A hangos kipufogó ugyancsak figyelemkeltő, így akár baleset-megelőzésre is szolgálhatna, de mivel a zaj egyben környezetszennyezés is, így nem támogatjuk a használatát. Nem is beszélve a fejlett nyugati államokról, ahol egyenesen büntetik.
Világító bukósisak
A bukósisakra szerelt fényforrás extra feltűnést biztosít. Három különböző megoldást mutatunk itt be, bár a variációk száma végtelen, és csak a fantázia szabhat neki határt.
1. Ez az öntapadós kis szerkezet bármelyik bukósisakra felragasztható. A menetszél hozza működésbe a benne lévő kis turbinát, ami elektromos árammal látja el a nyolc piros ledet. Egyetlen hiányossága, hogy ha megállsz, a fények kialszanak. Pedig lehet, hogy akkor lenne rájuk a legnagyobb szükség.
2. Szintén egy univerzális, öntapadós szerkezet. Ennek már saját energiaforrása van, és egy vevőegység is van benne, ami jeleket vesz a motorba szerelt jeladótól. A ledek helyzetjelzőként, féklámpaként és irányjelzőként is funkcionálnak.
3. Ennél a házilagos megoldásnál a két piros ledet diszkréten a hátsó szellőzőbe építették be. Egy kérdés maradt nyitva: hová rejtették az áramforrást?